Neviditeľný strašiak: Koronavírus

Neviditeľný strašiak: Koronavírus

Rozhodli sme sa napísať niekoľko riadkov mimo tradičných tém tohto blogu vzhľadom na aktuálnu situáciu. Nový koronavírus, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, je slabý. Častokrát slabší ako bežná chrípka. Nosiť ochranné rúško všade kam sa pohnete – je úplný nezmysel napriek tomu, že v dnešných dňoch už takto nosí rúška drvivá väčšina ľudí. Vírus sa nešíri vzduchom. Podomácky vyrobené rúška vás ani ostatných ľudí neochránia pred nikým a ničím, pretože na ochranu pred týmto vírusom potrebujete špeciálny filter. Je to obrazne povedané ako chytať komáre volejbalovou sieťou, teda obyčajná šikana a umelé podporovanie strachu a paniky. Ide o náš špecifický a v súčasnosti už vynútený stav, za ktorý sú zodpovední vystrašení novinári a vlády Slovenskej a Českej republiky, ktorí v tomto prípade nekonajú v prospech vlastných občanov.

Solidarita versus „čo už je cez čiaru“

Dať si rúško pred vstupom do obchodu, lekárne, ambulancie, či dodržiavanie niekoľko-metrového odstupu od ostatných, to je SOLIDARITA.

Rozsiahle obmedzujúce opatrenia, ktoré vám zakazujú takmer všetko od slobody pohybu až po všadeprítomné vynucovanie si poslušnosti a zavádzajú sa naprieč všetkými krajinami, to už je FAŠIZMUS. Tieto totalitné opatrenia, ktoré pokiaľ v krátkom čase neskončia, spôsobia totálny ekonomický kolaps. Krízu rozmerov omnoho väčších ako tú, ktorá bola v rokoch 2008-2009. O tom, čo je fašizmus sa dočítate viacej tu.

Dopady krízy na spoločnosť

Aktuálne naším najväčším problémom nie je zdravotníctvo, ale hospodárstvo. Naša sebestačnosť čo sa týka výroby domácich potravín s ohľadom na počet obyvateľov je plus mínus – nijaká. Pokiaľ by vypukol globálny nedostatok potravín, budeme úplne prví zo všetkých široko-ďaleko okolitých krajín, ktoré na to doplatia. Víťazstvom by v takom prípade pre nás bolo to, ak by sa nad nami okolité krajiny zľutovali a boli by vôbec nejaké potraviny – na prídel.

Radšej sa pripravte. Urobte si zásoby potravín aspoň na tri týždne. Či to bude stačiť – ťažko povedať, ale lepšie ako nič. Pripravte sa aj na to, že kríza možno zasiahne aj vaše financie a úspory, podobne ako tomu bolo v Grécku, či na Cypruse. Globálne elity to majú odskúšané a budú pripravené – vedia ako budú reagovať masy, ak vám siahnu na úspory v bankách. Budú vám klamať o tom, ako oni za nič nemôžu a že s vírusom nemajú vôbec nič spoločné. Budú vás presviedčať, že platiť za to musíte Vy – bežní občania. Očakávajte dvojcifernú infláciu. Pomaly ale isto sa môžete začať lúčiť so Schengenom ako aj klasickým cestovaním naprieč krajinami. Až sa všetko skončí, bude pravdepodobne nový systém, s celkom novými pravidlami.

Naše odporúčania a tipy: sledujte mediálne správy s mierou, aby ste neochoreli na špecifický druh vírusu, ktorý zúri všade naokolo. Snažte sa neprísť o prirodzenú imunitu, jedzte veľa ovocia a zeleniny. Chodievajte často na prechádzky do prírody – ideálne na také miesta, kde nebudete musieť mať prekryté horné dýchacie cesty šatkou či rúškom.