Hypnóza – cesta k splneniu si snov?

Hypnóza – cesta k splneniu si snov?

Čitatelia tohto webu predpokladám, že už majú aspoň približnú predstavu, ako taká hypnóza v praxi vyzerá a funguje. Nejde o žiadnu mágiu, no dokážeme ňou liečiť, zbavovať sa duševných záťaží, len tak relaxovať či meniť svoje návyky. Čo však, ak by sme chceli ešte o kúsok viac – kompletne zmeniť všetko od základov. Dosiahnuť to, po čom sme vždy túžili. Docieliť pomyselný vrchol, akýsi náš vnútorný Everest. Žiť skrátka naplno. Mať prácu snov. Zažiť tie najlepšie zážitky… asi niet na Zemi človeka, ktorý by si aspoň raz v živote nelámal hlavu nad podobnými „zložitými otázkami“. Témou článku dnes bude: životná zmena.

Ako nám v tom môže pomôcť hypnóza? A môže vôbec nejako? Veď na splnenie svojich snov nemám potrebné zázemie, nemám peniaze, nemám pevnú vôľu, nemám motiváciu. Narodil som sa ako chudobný a ako bedár pravdepodobne aj odídem z tohto sveta.

Pokiaľ je vaším snom vyriešiť len otázku peňazí, tam si „iba s hypnózou“ sotva vystačíte. Ak vaše sny a ciele majú kreatívnejší charakter, niekedy je možnosť pomôcť. Pripravili sme si pre vás príklady, ktoré by mohli potenciálne znamenať životnú zmenu – a súčasne, kde dokážeme zasiahnuť prostredníctvom hypnózy:

Prestať fajčiť zo dňa na deň.

Zbaviť sa nekalého zlozvyku je otázkou zachovania si zdravia, priamo súvisiacou s dĺžkou a kvalitou života. Existujú prípady, kedy po jedinom hypnoterapeutickom sedení človek navždy zahodil cigaretu – pričom predtým denne fajčil dlhé roky.

Vyhrať súťaž.

Ide o jeden z nakrajších pocitov – aké autor tohto článku vo svojom živote prežil. Problémom je zvyčajne cesta k takémuto úspechu. Obvykle je plná tŕňov a nástrah, kým dosiahneme vytúžený vrchol. V každom prípade to chce jedinca, ktorý je 100 % fit po psychickej stránke. Tú dokažeme posilňovať aj hypnózou.

Dramaticky schudnúť.

Je verejným tajomstvom – že diéty obyčajne nemávajú trvalý efekt. Zmena je totiž iba krátkodobá a nerieši, čo bude s človekom potom, až sa vráti nazad do starých koľají – hrozba jojo efektu je vysoká. Terapia založená na hypnotickom spánku má jednoduchý cieľ – trvalé zbavenie sa prebytočných kilogramov.

Byť dobrým manažérom.

Pozície nadriadeného, vedúceho, či manažéra vo firme prinášajú človeku pozitívne veci ako napr. osobnú prestíž či vyššie príjmy. Súčasne kladú na jedinca zvýšené nároky a očakávajú sa nadštandardné výkony. To ide ruka v ruke s negatívami ako je nadmerný stres a neskoršie choroby z neho vyplývajúce. Nie všetci majú prirodzený dar od prírody toto napätie zvládať s ľahkosťou. Hypnoterapia môže byť vhodnou cestou, ako tieto problémy vyriešiť.

Zabudnúť.

Možno to vyznie trochu poeticky, ale „zabudnúť“ môže byť niekedy väčším darom, ako všetky predchádzajúce „výhry“ dohromady. Na svete je len málo ľudí, ktorí si neprešli nejakou väčšou osobnou traumou – ktorá na nich v mnohých prípadoch zanechá stopy. Regresná terapia môže napomôcť zabudnúť, prípadne kompletne sa vyrovnať s negatívnym zážitkom. Môžete následne odštartovať v živote novú, pozitívnejšiu etapu.

Spomaliť.

Žijeme v ultra rýchlej dobe, kedy neraz nemáme čas ako na seba, tak ani na svoju rodinu. Isto aj vám je známy ten tradičný denný rituálny kolobeh – východ slnka, cesta do práce, práca, školenie, práca, zase práca, cesta z práce, míňanie peňazí, zábava, západ slnka, posteľ. Cestu osobného rozvoja, hľadania poznania, uskutočňovania svojich snov, často odkladáme kdesi bokom na neurčito, na akési – možno o pár rokov. Relaxačná hypnóza vám pomôže zamyslieť sa nad vaším doterajším bytím – môžete si pri nej vychutnať pocit, že život dokáže ísť… i keď len na chvíľu… o kúsok pomalšie…

Ak by ste aj vy mali záujem o hypnoterapiu alebo hypnózu, kontaktovať nás môžete na tel. čísle +421 908 690 476 alebo cez kontaktný formulár.