Chronická únava, ako na ňu?

s

Chronická únava, ako na ňu?

Počuli ste už o chronickej vyčerpanosti? Na Slovensku existuje mnoho ľudí, ktorí majú problém tzv. chronického únavového syndrómu – radi by sme Vám túto problematiku viac priblížili.

Zobúdzate sa unavení? Cítite sa neustále vyčerpaní? Fyzická námaha vám spôsobuje značné ťažkosti? Nedokážete robiť cez deň bežné úkony, lebo nevládzete? Stál sa z vás ležiak, ktorý preleží väčšinu dňa v posteli? Boli ste s tým u lekára, ale testy vám vyšli ako zdravému človeku? Ak ste si na väčšinu otázok odpovedali „áno“, možno že sa tento problém týka aj Vás.

Príčiny, diagnostika

Príčina ochorenia nie je v súčasnosti dostatočne objasnená, zvykne sa však uvádzať mix dôvodov ako napr. oslabená imunita, pôsobenie niektorých vírusov, psychické problémy, dlhodobé pôsobenie stresu a podobne.

Častým problémom býva, že ochorenie sa zamieňa za rôzne iné problémy, akými sú napr. depresia, neurasténia, psychiatrické problémy či dokonca rôzne nemedicínske výrazy ako lenivosť, pokus o pozornosť, či vymýšľanie si ochorenia, len aby takýto človek nemusel pracovať. Nič z toho nie je pravdou – naopak, človek s chronickou únavou je niekedy až na úrovni invalida – t.j. odkázaný na pomoc svojho okolia a blízkych. Týmto spôsobom sa niektorí jedinci vďaka ochoreniu môžu dostať až na okraj spoločnosti, ktorá ich môže od seba doslova izolovať.

Túto chorobu je pomerne náročné i diagnostikovať – v podmienkach nášho zdravotníctva sa to v súčasnosti darí  len vzácne. Väčšiu šancu máte v zahraničí.

Čo s chorobou robiť, ak sa ju nedarí riešiť cestou štandardného zdravotníctva? Odpoveďou môže byť hypnoterapia.

Hypnoterapiou možno riešiť množstvo symptómov, ktoré z chronickej únavy priamo vyplývajú. Ide napríklad o nespavosť, depresie z choroby, bolesti hlavy, či celkovú vyčerpanosť. Cieľom terapie je naštartovať procesy v imunite, ktoré významným spôsobom zlepšia kvalitu života jedinca.

Hypnoterapeut by tiež mal pátrať po príčinách v psychike, ktoré mohli chorobu odštartovať a pomocou hypnózy tieto príčiny odstraňovať.

Ak by ste aj vy mali záujem o hypnoterapiu alebo hypnózu, kontaktovať nás môžete na tel. čísle +421 908 690 476 alebo cez kontaktný formulár.